Stanislav Blaha

Stanislav Blaha

starosta města

*1969

Jsem Stanislav Blaha, šťastný manžel a otec 3 dětí. Hradišťák až do morku kostí. Náš rod tady žije od pradávna, já jsem se tu narodil v roce 1969 a prožil zatím celý dosavadní život. Hradiště je prostě moje srdeční záležitost.

Vyrůstal jsem na sídlišti Mojmír – nikdy nezapomenu na to, kolik tady bylo možností na hraní a kolik ovocných stromků se tu dalo zdolávat pro „sklízení“ úrody.:) Na Mojmíře žiju dodnes a radost mi dělají nejen vzpomínky na krásné dětství, ale i to, jak moc se naše město za posledních několik let posunulo dopředu. Hradiště žije! Děkuji všem, kteří se na tom podílíte. Vy jste naše město.

Na vysokou jsem šel na VUT do Brně, na strojní fakultu, ale hned po škole jsem se vrátil zpět domů – do Hradiště. Po revoluci jsem začal s vlastním podnikáním, díky kterému jsem poznal celou Moravu a zase si potvrdil, že není jak nám v Hradišti. I díky této zkušenosti jsem proti přebujelým daním a poplatkům a nejsem ani zastáncem EET. Podnikatelé  a živnostníci mají mít od státu pokoj.

Do politiky jsem vstoupil v roce 1998, když se mi nelíbilo, jakým směrem se situace u nás vyvíjela a věděl jsem, že pokud se má něco změnit, musím začít u sebe. Od roku 2002 jsem se postupně stal zastupitelem, radním, místostarostou a od roku 2014 jsem hrdým starostou. Vloni jsem získal i mandát poslance, takže se za zájmy Hradiště můžu nově bít i v Praze.

Když mám aspoň chvíli volno, jdu na fotbal, na ryby, jezdíme s manželkou Martinou na kole, nebo posedíme s přáteli u dobrého vína. Když už jsme u toho vína a koníčků – přátelé o mně říkají, že jsem i špičkový zpěvák. To ovšem znamená, že zpívám jen, když mám špičku. Tak zpěv raději už moc nepraktikuju. 🙂

Další kandidáti

David Ondra

David Ondra

lékař
Petr Lapčík

Petr Lapčík

obchodní ředitel
Petr Raška

Petr Raška

lékař
Jan Svoboda

Jan Svoboda

jednatel sportovního areálu